Saturday, July 14, 2018

Dog Food Lifehack


Chica awaits this morning's dog food.

If you've ever asked, "Haven't I fed you already?" -- this is for you!
  • Dixie paper bowls:
    ~$0.10/feeding =
    ~$0.20/day =
    ~$6.00/month.
  • Use a large permanent marker to label each paper bowl with dates & A(M) or P(M) for each daily feeding.

Labels: ,

0 Comments:

Post a Comment

Links to this post:

Create a Link

<< Home